Tananyag kereső

Kereső típus:    Tudáselem    Tananyag    Foglalkozás

Haladó tananyag kereső: Tananyag kereső



Tananyagok

Etikett - a családtól a munkahelyig

Cím: Etikett - a családtól a munkahelyig

Leírás:

Az etikett a megfelelő viselkedés alapeleme. A társadalmi érintkezéshez ezek helyes ismerete és alkalmazása mindenképpen szükséges. Lényeges, hogy az otthonról hozott családi értékek és az iskolában kapott pozitív tudás beépüljenek a tanulók viselkedésébe és egyéniségébe. A diákok, a társas érintkezéssel kapcsolatos szabályokat és a szokásokat főleg a hasonló korú társaiktól tanulják és veszik át - hiszen napjaik legnagyobb részét az iskolatársaikkal és barátaikkal töltik el. Az ismeretszerzésben fontos szerep jut az iskolának. Segítsük és támogassuk a diákokat a helyes minták, szabályok megismertetésével és gyakorlásával!

Etika - a családtól a munkahelyig

Cím: Etika - a családtól a munkahelyig

Leírás:

A három etika foglalkozás egy tananyagsorozat része. Az önismeret, viselkedés, illem, etika, etikett és a protokoll, nem csak egymásra épülő, hanem szorosan egymáshoz kapcsolódó témák is. A témakörök olyan elemeket és ismereteket tartalmaznak, amelyek, elsajátítása és alkalmazása, elősegíti a tanulók önálló és felelősségteljes gondolkodásának kialakítását. Így válnak képessé, a kitűzött céljaik elérésének érdekében a tudatos cselekvésre. A foglalkozások célja, hogy a tanulók életkoruknak megfelelő szinten megtapasztalják, tudatosítsák a foglalkozások során megszerzett alapvető etikai ismereteket. Legyenek képesek ezeket beépíteni az otthoni, családi, munkahelyi, iskolai és hétköznapi életükbe is!

Viselkedés-A családtól a munkahelyig

Cím: Viselkedés-A családtól a munkahelyig

Leírás:

A három viselkedés foglalkozás egy tananyagsorozat része. Az önismeret, viselkedés, illem, etika, etikett és a protokoll, nemcsak egymásra épülő, hanem szorosan egymáshoz kapcsolódó témák is. A témakörök olyan elemeket és ismereteket tartalmaznak, amelyek elsajátítása és alkalmazása, elősegíti a tanulók önálló és felelősségteljes gondolkodásának kialakítását. Így válnak képessé a kitűzött céljaik elérésének érdekében a tudatos cselekvésre.

Kültéri tornapálya eszközein kondicionális képességfejlesztés

Cím: Kültéri tornapálya eszközein kondicionális képességfejlesztés

Leírás:

A kültéri tornapálya eszközeinek megismerése. A saját testsúlyos erőfejlesztő gyakorlatok elsajátítása, a tanuló felkészültségi szintjének megfelelően. A biztonságos feladat végrehajtás és a segítségnyújtás megtanulása. Szabadidő hasznos eltöltése igényének és a mindennapos mozgás motivációjának kialakítása a cél. A tananyag 6 foglalkozástervet tartalmaz és feladatkártyákat. Kondicionális képesség- és labdás ügyességfejlesztés a felkészültségi szintnek megfelelően. Szintek: kezdő, közép és haladó.

Digitális Géprajzi Képtár III.

Cím: Digitális Géprajzi Képtár III.

Leírás:

A műszaki rajz, szakrajz tantárgyak oktatását segítő, önálló tanulást is támogató, hagyományos ábrázoló geometria és géprajz digitális képtár. A digitális képtár tartalmazza mindazokat a műszaki rajzi megoldásokat, amelyek a gépészet szakmacsoportban alapozó tantárgyként szakképesítéstől függetlenül megjelennek. Az elkészült tananyag alkalmas a térlátás, térszemlélet kialakítására, fejlesztésére, a térbeli ábrázolás és a grafikus kommunikáció technikáinak megismerésére.

Emlékek Őre

Cím: Emlékek Őre

Leírás:

Tanári bevezető foglalkozás a Digitális Közösségi Alkotóműhely módszereibe

Digitális Géprajzi Képtár IV.

Cím: Digitális Géprajzi Képtár IV.

Leírás:

A műszaki rajz, szakrajz tantárgyak oktatását segítő, önálló tanulást is támogató, hagyományos ábrázoló geometria és géprajz digitális képtár. A digitális képtár tartalmazza mindazokat a műszaki rajzi megoldásokat, amelyek a gépészet szakmacsoportban alapozó tantárgyként szakképesítéstől függetlenül megjelennek. Az elkészült tananyag alkalmas a térlátás, térszemlélet kialakítására, fejlesztésére, a térbeli ábrázolás és a grafikus kommunikáció technikáinak megismerésére.

Fényposta

Cím: Fényposta

Leírás:

Összefoglaló-ismétlő foglalkozás a DKA keretein belül lézervágó gép alkalmazásával

Flúgos futam

Cím: Flúgos futam

Leírás:

Kreatív projektnap a szakképző évfolyamok részére. Élményszerzés, a tanulók kreativitásának kibontakoztatása, a szakmák közti kapcsolatok megismerése, a DKA eszközeinek alapszintű alkalmazása. A digitális alkotóműhelyben 1 nap alatt járóképes autómobilokat készítenek a tanulók. Élményszerzés, atanulók kreativitásának kibontakoztatása, a szakmák közti kapcsolatok megismerése, a DKA eszközeinek alapszintű alkalmazása

Természettudományos szakkör

Cím: Természettudományos szakkör

Leírás:

A szakkör célja, hogy tanuló az egyszerű kísérletek segítségével megismerje a körülöttünk lévő világot, az alapvető törvényszerűségeket. Legyen képes önállóan megtervezni, elvégezni a kísérleteket, tudja értelmezni a mért eredményeket, és ezekből tudjon következtetéseket levonni. Legyen képes együtt dolgozni a társaival, tudjon érvelni, fejlődjön kommunikációja. Legyen nyitott az új ismeretekre!

Mennyi kell? Mondd meg!

Cím: Mennyi kell? Mondd meg!

Leírás:

Építőipari szakmai számítások kezdőknek és haladóknak

S.O.S. Titanic

Cím: S.O.S. Titanic

Leírás: Élménypedagógiai foglalkozás a Digitális Közösségi Alkotóműhelyben lézervágás és MicroBit alkalmazásával

Hungarikumok

Cím: Hungarikumok

Leírás:

A tananyag a legfontosabb Hungarikumokat gyűjti össze, élménypedagógiai megoldásokat, online feladatgyájteményt, videofilm gyűjteményt tartalmaz a Hungarikumok témakörében. A tananyag ajánlásokat tesz arra is, hogyan lehet a tananyagot projekt formájában feldolgozni. Az elméleti összefoglaló a középiskolások nyelvére lefordítja a jogszabályokat. Célja, hogy minden tanuló fel tudjon sorolni 20 - 25 olyan kereskedelemben előforduló terméket, mely megkapta a Hungarikum minősítést.

Textilek, tulajdonságai, bevarrt textilcimkék és jelöléseik

Cím: Textilek, tulajdonságai, bevarrt textilcimkék és jelöléseik

Leírás:

Az alábbi tananyag összefoglalót ad a kereskedelmi értékesítő tanulók számára a ruházati termékek alapanyagairól, a textilcimkék jelöléseiről, a ruházati iparban előforduló legfontosabb hagyományos és új technológiára épülő termékekről. A tananyagban rövid elméleti összefoglalót kapnak a tanulók a cimkékben található piktogramok jelentéséről, a főbb anyag megnevezésekről, valamint arról is, hogy az egyes anyag típusokat milyen jellegű ruházati termékek készítése során alkalmazzák.

A tananyag az elméleten kívül játékos IKT feladatokat tartalmat, melynek segítségével gyakorolható, hogy milyen anyagokat hogyan lehet mosni, vagy vegytisztítani, mely anyagokat lehet vasalni, milyen hőmérsékletet lehet használni a vasalás, mosás során, vannak-e színtartási problémák. A tananyag abban segíti a kereskedelmi értékesítő tanulókat, hogy tanácsot tudjanak adni a vevőknek, hogy az adott anyagból, anyag keverékből keletkezett ruházati termékek viselése, használata, tisztítása során hogyan kell helyesen eljárni, mire kell figyelni, hogy tartós állapotban, hosszú távon használható legyen a termék.

Gépek, eszközök használata a kereskedelemben

Cím: Gépek, eszközök használata a kereskedelemben

Leírás:

A kiskereskedelemben használatos tipikus gépek, eszközök megismertetése, rendszerezése, bemutatása. Az új eszközök, gépek, új technológiák iránti érdeklődés felkeltése. Videok, IKT feladatok, elméleti tananyag gyűjteménye

A pénztáros feladatai – fizetés a pénztárnál

Cím: A pénztáros feladatai – fizetés a pénztárnál

Leírás:

A videókkal, IKT feladatokkal és játékos tudásellenőrző feladatokkal tarkított tananyag bemutatja a pénztáros helyes viselkedését a készpénzes fizetés, az ajándékutalványos és a Szép-Kártyás fizetés alkalmával.